Duben 2011

uprostřed lesa s dalšími desítkami lidí

30. dubna 2011 v 21:49 | Pani-Zofie |  Žofie píše
Miluji procházky v lese. Uprostřed přírody mi připadá, že opravdu existuji. Ale nemusí mi u toho asistovat další dav lidí, jako jsem to zažila dnes.

Krásný jarní den, sobota 30.4.2011. Příroda se probouzí, vzduch voní a slunířko svítí. Ideální den na rodinný výlet do přírody a o co příhodnější, že v nedaleké obci je turistická akce! Takže není těžké uhodnout jak se moje rodina rozhodla. Jistě! ANO!! Jo, mohla jsem zůstat doma. Ale kdy budu mít zase příležitost si vyjít s rodinou do přírody?
Můj sen tichého lesa, zpívajících ptáčku a šumějícího potoka vyprchal tak, jako pára nad hrncem. Cestou šel dav lidí. Ukřičené děti, hysteričtí rodiče, psi motající se pod nohama... Jakoby všichni měli jen za úkol dostat se k cíli a v nedaleké hospůdce si dát půllitr s klobásou.
V cíli jsem místo klobásy okusila úlevu, že je to zamnou.

Žofie

nečekaný vývoj

23. dubna 2011 v 12:22 | Pani-Zofie |  Žofie píše

Předešlé dva dny jsem strávila sluněním na dece a popíjením coly. Pro někoho to můžou být dva promrhané dny, ale já si nedovedu nic lepšího představit. Je to úžasté prostě ležet o ničem nepřemýšlet, to přesně po minulém týdnu plném školních starostí potřebuji. Chování se jako malé dítě mi taky zvedlo náladu. S kamarádkou jsme se totálně zlily zahradní hadicí.
(...)
Pozměnila jsem vzhled blogu. Je v duchu Irska. Okouzlující země, která mě vždy přitahovala. Už dlouho plánuju, jak se tam podívám, jenže zatím to jsou jen sny. Snad se ze snů někdy stane realita a já nasednu do letadla směr Irsko. Třeba na vždy.

Žofie
Jaké je tvé vysněné místo?

napsat NIC je... vlastně jepší než nic.

18. dubna 2011 v 15:35 | Pani-Zofie |  Žofie píše

NIC

Co jsem právě napsala? Nic? Ale ano, já jsem něco napsala. Toto nic je docela krátké slovo, které vyjadřuje NIC, přitom samo něco je.

Když napíšeš do testu NIC a nebo tam nic nenapíšeš skončí to stejně- pětkou.

Dobře... teď jste mi nejspíš neporozuměli. Chtěla jsem jen říct, že hmotné NIC neexistuje. Nedokážeme ho popsat. Ale napsat ano..