říká vám vůbec něco potravní řetězec? aneb Vegetariánství pohledem Žofie

7. března 2011 v 16:39 | Pani-Zofie |  Žofie píše
A je tu dlouho prodiskutovávané téma:

VEGETARIÁNSTVÍ

Vrátíme se o pár milionů let zpátky. Co vidíme? Jeskynní muži (nevím jak slušně nazvat naše předky) se právě vrátili z lovu. Ulovili obřího mamuta. Rozdělali oheň a opékajího. Jeskynní ženy zpracovávají kůži. Vše z mamuta se využije do poslední kapky krve. Mamut (a obecně maso) je hlavní prvek jídelníčku.
Uf. Krátká exkurze do pravěku je za námi. A teď přítomnost a třináctiletá Anička(nemyslím žádlńou konkrétní osobu).
Právě jí "ruplo" v bedně a rozhodla se nejíst maso. Maminka je zásadně proti- maso je zásadní zdroj důležitých látek! Ale Anička je neoblomná. Při obědě se masa ani nedotkne.
Ano, od pravěku se naše myšlení zásadně změnilo. Ale jedno je i v této době si potřeba si uvědomit: člověk je na vrcholu potravního řětězce. V přeneseném slova smyslu se po nás chce jíst zvířata!!!
Teď jsem si uvědomila, že vypadám jako hrozná sadistka... Jejda... Jdu to napravit: I já mám ráda zvířata. Dokonce mám doma jedno. Uvažuji taky o práci veterinářky. A přesto jím maso.
(...)
S čím nesouhlasím je teda nedůstojné a nelidské podmínky, kde chovají zvířata na maso. I tady si musí uvědomit, že kvalita má rozhodně přednost před kvantitou.´A hlavně aby to bylo nejlevnější, že?! Na maso používají nemocná zvířata a o dalších podrobnostech ani nemluvě... Jenže co proti tomu můžu dělat?? Ráda si kupuji maso od českých výrobců, jenže kdo mi zaručí, že tady se zvířata chovají v lepších podmínkách?

Žofie
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 zOruš<< zOruš<< | Web | 10. března 2011 v 14:53 | Reagovat

Pod tento článek bych se klidně podepsala :D:). Já si myslím, že pokud maso nekupuješ v supermarketu, ale v nějakém malém řeznictví (i když to možná není ve větší městech taková samozřejmost), tak je to maso z dobrého, kvalitního chovu. Možná je to naivní názor, nevím. Radši se tím moc nezabývám, maso prostě jím a beru to přesně jak píšeš ..."člověk je na vrcholu potravního řetězce" ;)

2 Wexis Wexis | 13. března 2011 v 0:01 | Reagovat

Po nás sa chce jest zvieratá ? ale prosím ta ..... :) zabijat zvieratá kvoli našej nenažranosti ? Taká tofa má také iste bielkoviny atd. ako maso .. takže ;)

3 barina barina | 13. ledna 2013 v 20:22 | Reagovat

Nechci být útočná, ale zní hrozně směšně, když se člověk, který se o dané téma nezajímá, snaží takto filozofovat.
Předně, člověk začal jíst maso z nutnosti, protože sběr brzy přestal stačit jeho stravovacím návykům. Později se naučil maso tepelně upravovat, čímž teprve dosáhl jeho poživatelnosti.
Teď k těm řečem, že se po nás chce, abychom jedli maso. Lidé si tak velice rádi omlouvají svoji vlastní nenažranost. Každý masožravec na světě je schopen bez jakýchkoliv nástrojů jen s pomocí vlastního těla ulovit a ZASYROVA

4 BARINA BARINA | 13. ledna 2013 v 20:31 | Reagovat

... pozřít svou kořist (ne jen výběrové maso, ale i vnitřnosti, šlachy, kůži - opakuji ZASYROVA), čehož člověk není schopen, což nám napovídá, že není žádný dravec.
Chci říct, že člověk jedl maso, protože musel. V dnešní době ale existuje tolik humánnějších alternativ, že vše ostatní jsou jen výmluvy.
Více méně fér je, když si svou potravu uloví pomocí nástrojů, více méně fér je, když svou potravu chová v dobrých podmínkách a následně ji usmrtí, ale fér rozhodně není když kupuje maso z obrovských továren (toto označení je opravdu na místě), kde zvíře za celý život neuvidí slunce.
Jez maso, je to jen tvé svědomí, ale snažně tě prosím, ušetři ostatní tady těch řečí, kterými si jen omlouváš svoji vlastní neschopnost zajímat se o svět kolem sebe. Nemám nic proti lidem, kteří maso jí, ale přeji si jen to, aby v sobě měli dost slušnosti si přiznat, že je to špatné.
Prosím tě o jedinou věc, buď vděčná. Každé zvíře cítí bolest a má pudy, které jsou v rozporu s jeho životem v ohradě. Pokud o tom pochybuješ, zkus si poslechnout nářek krávy, které vezou tele, aby její mléko mohlo krmit lidi.

5 ZdenekQ ZdenekQ | E-mail | 17. ledna 2017 v 17:30 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na pani-zofie.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama