ničitel pocitu soukromí

13. března 2011 v 14:16 | Pani-Zofie |  Žofie píše
Tak zvaný E LOKATOR mě připadá spíšejako nepřítel dobrých vztahů nebo...
...NIČITEL POCITU SOUKROMÍ mladých?

Pro ty, co neví co se zkrývá pod názvem e lokator:
Laicky řečeno jsou to náramkové hodínky, které si "monitorované dítě" připevní na zápěstí a rodiče pak vidí, kde se jejich dítě nachází.Do E lokatoru, jehož cena se u nás pohybuje kolem necelých 4 tisíc musí být každý měsíc doprňovat poplatek cca 400 Kč.

Můj názor na e lokator:
Řekla bych, že ´tento přístroj by se neměl používat každý den, ne-li jen pro mimořádné situace- Osmiletá Ivanka jede poprvé sama ze školy domů, Desetiletý Pepa jede k babičce na druhý konec města... Ale při přepadení násilníkem e lokator ničemu nepomůže- násilník si á veliký pozor, aby oběť neměla nic podobného!
Nedovedu si představit, že by mi rodiče v mých pubertálních letech dali něco podobného jako e lokator. Nesnáším pocit, že mě někdo sleduje, že nemám soukromí (a to i tehdy jsem nesnášela). E lokator by zřejmě skončil někde v koši, ale přecejenom je to škoda pěněz, takže asi bych mu vyndala baterky.. Kdyby už jó rodiče měli potřebu VÝJIMEČNĚ mě monitorovat museli by se mnou důklaně prodiskutovat proč je to potřeba. Taky jsem potřebovala vědět, že mi rodiče DŮVĚŘUJÍ, a E lokator by tomuto moc nepřidal.

!!!pozor!!!
Tento článek budí o mě přesvědčení, aby se rodiče nestarali o své děti, ale to si NEMYSLÍM!!! E lokator plně nahradí láska a zdravý zájem rodičů o dítě. U dospívajícího by měla být kontrola rodičů diskrétnější, ale měla by být!

A váš názor na e lokátor?
Žofie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Je kvalita článků na blog.cz dobrá

Ano, jsem spokojen/a 64.3% (9)
Ne, nejsem spokojen/a 35.7% (5)

Komentáře

1 Lenny Lenny | Web | 14. března 2011 v 23:10 | Reagovat

Tak o téhle věcičce jsem ještě neslyšela, ale příjde mi to jako pěkná pitomost, ještě za tolik peněz. Pokud rodič má s dítětem dobrý vztah, tak mu bude věřit, že jde tam nebo tam a že zrovna na tom místě bude, k tomu nepotřebuje žádný e lokator, kromě toho to žádnému znásilnění taky nepředejde. Dítě pak akorát bude mít pocit, že mu rodiče nevěří - aspoň já bych takový pocit měla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama