Leden 2011

dobrý skutek-dobrý pocit.

19. ledna 2011 v 20:39 | Pani-Zofie
Po dlouhé době mlčení, respektive nepsání se hlásím s článkem. Dnešními příhodami.

Zajímalo by mě, proč když se někdo zeptá ,,Nemá někdo na půjčení 20 Kč" Všichni zuřivě vrtí hlavou ,,Hej né. sorry. mám jen papírovku,nebo jsem na mizině, jdu koupit mámě dárek" atd. Přinámám se dobrovolně: toto jsem taky dělala, i když jsem peníze měla. Nikomu jsem nechtěla půjčit.
Něco se ve mně zlomilo. Nevím co, ale dnes jsem půjčila spolužačce, dala jsem spropitné a dala jsem úplně cizí holce z naší školy prachy na okopírování něceho. Mám ze dneška dobrý pocit. A hodlám v tom pokračovat-pomáhat.
Třeba se mi moje chování jednou vrátí...

Žofčin ostrůvek vykvetl. Jako by zde byl máj a ne leden. Barvy jara, kytičky... Ať Tě příjemně naladí :-)
Žofie

tomu se říká "den blbec"

3. ledna 2011 v 19:44 | Pani-Zofie |  Žofie píše
Doufám, že se máte lépe než já. Ráno mi ujel autobus. Ve škole jsem se stihla pohádat s kamarádkou, ztratila jsem rukavice a ztratila jsem studijní průkaz. Navíc nám profesoři naložili spoustu testů na zítřek. Snad se švšechno zase v dobré obrátí.
Nic. Nebudu vás nakažovat mou špatnou náladou.
Žofie

Novoroční předsevzetí?

2. ledna 2011 v 14:35 | Pani-Zofie |  Žofie píše
Zhubnout? Zlepšit se ve škole? Najít si partnera? Ne ne, už ne. Ne žebych nepotřebovala krapet schotit ty moje kila, ve škole se dá vždycky co zlepšovat a předsevzetí "najít si partnera" je úplně k ničemu, protože čím víc se člověk snaží se někomu zalíbít, tím víc se opačnému pohlaví znechutí.  Ale letos bych chtěla se trochu odvázat; zkusit nové věci (samozřejmě nesmí být v rozporu s mým  zdravím) a poznat nové lidi, užívat si života naplno!!. Třeba se mi to aspoň částečně podaří splnit BLOGOVÁNÍM.
Žofie (pani-zofie)

psychycká příprava

1. ledna 2011 v 18:35 | Pani-Zofie |  Žofie píše
Neumím si užívat života? Možná... V těchto dnech obzvlášť. Pořád musím přepočítávat, kolik dnů ještě zbývá prázdnin. Už jen zítřek. Jen zítřek volna a pak alou do školy. Jediné co nasvěčuje tomu, že Vánoce vůbec byly, je vánoční výzdoba domu. Ale vánoční nálada je ta tam. Je po všem; po Vánocích. Po Silvestru. Není na co se těšit.
Ano! Musím myslet pozitivněji. Musím si ty prázdniny užít do poslední kapky.
Takže zítra: Žádná (sebe)lítost, žádný stesk po dnech plných požírání cukroví, válení se před telkou, užívání si dárků; vždyť ještě JEDEN CELÝ DEN zbývá, vněmž můžeme dělat všechny tyto věci!
motto: usmívej se na svět a svět se bude usmívat na tebe! (prokázáno-funguje)
Žofie (Pani-Zofie)

žofčin "ostrůvek"

1. ledna 2011 v 13:35 | Pani-Zofie |  Žofie píše
Tento blog bude můj malý "ostrůvek" ve velkém oceánu blogů. Jaká si elektronická napodobenina deníčku. Sem budu psát moje příhody, zamyšlení a budu ráda, když mi vyjádříte svůj názor do komentářů. Doufám, že si můj "ostrůvek" oblíbíte a budete sem často "cestovat"
Žofie (pani-zofie)